zasłony
Zasłony odmienią wystrój wnętrza

Zasłony odmienią wystrój wnętrza

Na wiosnę dni w końcu stają się dłuższe i jaśniejsze. Otrzymujemy długo oczekiwany podczas miesięcy jesienno-zimowych zastrzyk energii. Nic dziwnego, że mamy wtedy ochotę wnieść trochę tej cudownej świeżości do naszego domu. Zasłony i firany to jeden z detali, który świetnie wpływa na atmosferę pomieszczeń w domach czy mieszkaniach. Kilka starannie dobranych i pięknie zawieszonych zasłon może być cudownym lekarstwem dla zmęczonego zimą domu. Taka zmiana pozwala też na prowadzenie szybkich zmian, które nie wymagają dodatkowych remontów czy długich godzin związanych z mierzeniem, czy samą zmianą. Jednak wymaga to przemyślenia i zastanowienia, aby uzyskać pożądany efekt. Warto sugerować się najnowszymi trendami, które pozwolą na wprowadzenie do domu nowoczesności. Obecnie królują długie i szerokie zasłony oraz firanki, coś, co do tej pory kojarzyło się z hotelowym luksusem. Teraz taki efekt można bez problemu osiągnąć we własnym domu.

Firanki i zasłony dopasowane do potrzeb

Praktyczne i piękne podwieszane zasłony wymagają przemyślanego zakupu. Wybierając zasłony do swojego mieszkania czy domu, należy najpierw zadać sobie pytanie, jaką funkcję powinny one pełnić. Wszystko zależne jest od potrzeb oraz od sposobu, w jaki można zawiesić dodatki w pomieszczeniu. Sypialnia dla małego dziecka często musi mieć możliwość stworzenia mroku w środku dnia. Mieszkanie na parterze natomiast często wiąże się z brakiem prywatności. Jednocześnie zawsze warto zachować codzienne światło. Często zmiana zasłon wiąże się wyłącznie ze względami estetycznymi, tak aby w domu było przyjemniej i przytulniej. Ustalając swoje priorytety, w łatwiejszy sposób można kupić zasłony i firanki.

Sposoby zawieszania firanek i zasłon

Istnieje kilka różnych technik wieszania zasłon. Najczęściej spotykane są szyny, drążki czy karnisze, które można znaleźć w większości mieszkań i domów. Użyj szyny ślizgowej, jeśli chcesz stworzyć najmodniejszy sposób w obecnej stylistyce okiennej. Zaletą szyny jest to, że zwykle działa jako system modułowy, w którym można łatwo dostosować długość, a nawet kształt do swoich potrzeb. Szynę montowane są w suficie lub wysoko pod sufitem na żądanej ścianie, z pojedynczą lub podwójną szyną. Dodatkowo można użyć listwy maskującej, która ukryje szynę i zwiększy estetykę wnętrza. Wiele osób obecnie sceptycznie podchodzi do karniszy, bo boją się, że będą widoczne nad zasłonami. Unikasz tego problemu, wybierając zasłony z taśmami marszczącymi z tyłu, czyli takie na popularnych przelotkach czy tunelu. Teraz w łatwy sposób można szybko odmienić wygląd swojego pomieszczenia, zmieniając firanki lub zasłony. Oprócz sposobu ich zawieszenia warto zwrócić uwagę na kolory i wzory. W obecnych trendach królują naturalne materiały jak len w naturalnych piaskowych i beżowych odcieniach.